Tanınmış həkimlərdən Yeni Klinikanın rəhbərinə ağır ittihamlar - “Səhiyyə makleri...”
Ermənistan Kollektiv Təhlükəsizlik Müqaviləsi Təşkilatının (KTMT) Katibliyinə KTMT-nin maliyyələşdirilməsini nəzərdə tutan sənədi imzalamayacağı barədə xəbərdarlıq edib.
Manset.az xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, KTMT-nin daxili prosedurlarına uyğun olaraq, illik büdcə haqqında məlumat açıqlana bilməz.
“Ermənistan tərəfi Kollektiv Təhlükəsizlik Müqaviləsi Təşkilatının katibliyinə KTMT-nin Kollektiv Təhlükəsizlik Şurasının “KTMT-nin 2024-cü il büdcəsi haqqında” qərarını imzalamaqdan və təşkilatın nəzərdə tutan fəaliyyətinin maliyyələşdirilməsində iştirakdan çəkindiyi barədə rəsmi məlumat verib".
Qeyd edək ki, 2024-cü ildə Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan ölkənin KTMT-də iştirakının dondurulduğunu bəyan edib. O, təşkilatın respublikanın suverenliyinə təhlükə yaratdığını, həmçinin KTMT-dən çıxmağa icazə verdiyini bildirib. 2025-ci ilin martında Ermənistan parlamentinin spikeri Alen Simonyan bəyan etmişdi ki, ölkə hakimiyyəti təşkilatla bağlı mövqelərinə yenidən baxmaq niyyətində deyil. Ötən həftə Ermənistan parlamenti Aİ-yə üzvlüklə bağlı səs verib, baxmayaraq ki, Aİ ölkəyə üzvlüklə bağlı hələlik təklif etməyib.